top of page

«Здоровим бути модно»
8 клас

Урок з Основ здоров'я

Мета: продовжувати формувати в учнів уявлення про здоров´я та його значення для навчання, повноцінної праці та відпочинку, складові здоров’я, показати, що дотримання всіх складових – провідна умова збереження і зміцнення здоров’я, ознайомити з правилами гігієни; розвивати бажання щоденно піклуватися за своє життя; виховувати прагнення берегти своє здоров’я, зважаючи на його цінність i значимість для людини; здійснювати просвітницьку діяльність.

Обладнання: прислів’я, зображення фруктів та овочів, роздатковий матеріал (сердечка і велике серце).

Хід уроку:

I Вступна частина

1.Привітання

2. Оголошення девізу

Девіз нашого заняття :

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини!

3. Мотивація

а) Проблемна ситуація

- Діти, уявіть собі, що ви заблукали в густому, непрохідному лісі. І ось перед вами з´явилось три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

На право підеш – велике багатство знайдеш, та здоров´я загубиш.

На ліво підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров´я загубиш.

Прямо підеш – нічого не знайдеш, але здоров´я збережеш.

-Скажіть яку дорогу ви оберете, і чому саме її?

б) Дискусія: « Яка дорога краща»

(Діти висловлюють свої міркування роблячи відповідні висновки)

4. Оголошення теми і мети

- Прочитайте тему нашого заняття.

( перше слово закрите) – Здоровим.

-Як ви гадаєте, яке слово тут пропущене?

-Правильно і тоді тема нашого заняття звучить так: «Здоровим бути модно».

 

II Основна частина

1. Асоціативний кущ до слова «Здоров’я»

- Завдання: Скласти асоціативний кущ, навколо слова «здоров’я» представити безліч думок людей про ті поняття, які пов’язані з здоров’ям.

- Оберіть будь-яке поняття та поясніть як воно пов’язане з здоров’ям.

 

2. Цiкавинки про допомогу тварин здоров’ю людини

-Чи знаєте ви, що тварини — не лише нашi домашнi улюбленцi, а й чудовi лiкарi?

Наприклад:

• канарок i папужок рекомендують тримати бiля себе тим людям, якi змушенi тривалий час перебувати в лiжку або хворiють на депресiю;

• спiлкування з дельфiнами допомагає зняти психiчне напруження;

• їзду верхи застосовують при порушеннях опорно-рухового апарата i багатьох iнших захворюваннях;

• кiнь-лiкар допомагає подолати наслiдки iнсультiв, знижує гiперактивнiсть i хворобливу збудливiсть;

• кiшка — чудовий психотерапевт i... «муркотлива» грiлка;

• собака привчає господаря до розпорядку дня, змушує бiльше бувати на повiтрi; спiлкування iз собакою запобiгає нервовим зривам через перенапруження i стрес, компенсує дефiцит спiлкування; собача слина — непоганий антисептик, що захищає вiд бактерiй i сприяє загоєнню ран;

• хом’яки, мишi та кролики полегшують стан людини при хворобах суглобiв, допомагають замкненим, невпевненим у собi людям подолати страх перед незнайомими.

-Діти, що ви запам’ятали про канарок і папужок? А про коней?

-Що може дати людині спілкування з дельфінами? А з кішкою?

-Собака може виступати першим ліпшим помічником для людини? А хом’ячки, миші та кролики?

 

3. Гра «3берiть прислів’я»

Завдання: скласти прислів’я та пояснити, як ви розумієте їх:

  • Здоров'я – мов дзеркало, розіб'єш – не склеїш.

  • Тримай голову в холоді, ноги в теплі – проживеш довгий вік на землі.

 

4. Розповідь з елементами бесіди «Їжа – джерело росту і здоров’я»

Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,

Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам’ятати про вітаміни.

-Діти, уважно послухайте розповідь про вітаміни та в яких продуктах ми можемо їх зустріти. Після прослуханого матеріалу ви маєте дати відповіді на запитання.

 

-Вітамін А. Якщо ви хочете мати гарну шкіру , рум’яні щічки, добрий зір, то обов’язково звертайтеся саме до нього. Він товаришує з морквою, помідором, абрикосом, петрушкою, зеленою цибулею, кропом, виноградом, та нектарином.

 

-Вітамін В. Якщо ви хочете зростати сильними, веселими і мати добрий апетит, то вам допоможе саме він. А товариші його – це картопля, горошок, буряк, редис, квасоля та зелений салат, а також лайм і гранат.

-Вітамін С стане вам у пригоді – якщо хочете мати міцне здоров’я та бути завжди бадьорими. Його друзі – це лимон, апельсин, чорна смородина, капуста, зелена цибуля та хрін.

 

-Вітамін D потрібен тим, хто хоче мати гарну статуру та міцні зуби. Хоча його друзі не ростуть ані в садку, ані на городі, але зустріти ми їх можемо дуже часто. Це – молоко, яйця, сир, вершкове масло. До того ж він товаришує з самим сонечком: влітку його промінці разом із засмагою передаються нам усім.

 

-Діти, а тепер я показую вам зображення, а ви маєте згадати який вітамін міститься у цьому продукті. (виноград, нектарин, помідор, лайм, гранат, груша, банан, яблуко, грейпфрут)

-А чи корисна для здоров’я надмірна кількість тістечок, шоколадок та тортиків? Чому?

-А правда, що морозиво лікує від усіх-усіх хвороб?

-Ви багато п’єте газованих напоїв, зокрема «Соса-Соla»? А чи корисно це для вас?

 

5. Гра «Так чи ні»

- Я вам кажу висловлення, а ви кажете правда це чи ні. Помилкові вислови ви маєте змінити істинними.

• Здоров’я — всьому голова.

• Щоб бути здоровим, треба їсти солодощi. (Щоб бути здоровим, слiд їсти менше солодощiв.)

• У здорової людини гарний апетит.

• Йодовану сiль треба вживати, щоб бути здоровим.

• Хто зарядки не робить, буде завжди здоровим! (Хто зарядку робить, буде завжди здоровим!)

• Нiколи не мий руки перед їжею. (Обов‘язково мий руки перед їжею.)

— Отже, найбiльше багатство, яке є в людини — це здоров’я.

— Що ж треба робити, щоб бути здоровим? (Вiдповiдi учнiв)

 

6. Робота в групах « Здоровий клас»

- Діти, кожному з вас я роздаю зображення сердечка. А ви маєте написати одну пораду яку ви вважаєте найкращою, для того, щоб бути здоровими. (роздаю зображення)

- А зараз ми з вами один за одним прикріпимо ці зображення до великого білого серця, і воно за допомогою наших яскравих маленьких сердечок, одразу оживе, пробудиться і відобразить усі наші з вами старання, які ми робимо, для того, щоб бути здоровими!

- Різнокольорове серце – символ того, що кожен з нас цінує своє здоров’я, всіляко його оберігає та хоче надалі зміцнювати. Я хочу, щоб кожен з вас скористався порадами , які прозвучали на уроці і усі разом ви були як одна міцна, здорова та щаслива родина!

 

ІІІ. Рефлексія

- Діти, що вам сьогодні найбільше запам’яталося?

- Чи будете ви виконувати ті поради, які почули сьогодні?

 

— Я вам бажаю завжди бути здоровими, дбати про себе i нiколи не забувати, що здоров’я — це неоцiненний подарунок природи, якого ми не помiчаємо, поки не вичерпаємо його запас.

Бережіть здоров’я власне,

Поки є на це ще час,

Бо життя таке прекрасне,

І воно одне у нас!!!

 

ІV. Д/З. БУТИ ЗДОРОВИМ!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Прислів’я:

Здоров'я  – мов дзеркало, розіб'єш – не склеїш.


Тримай голову в холоді, ноги в теплі – проживеш довгий вік на землі.

Натхненна біологія

  • alt.text.label.Facebook

©2023 від Натхненна біологія. Створено за допомогою Wix.com

bottom of page